2018 m. Kovo mėn.

 

Po ilgų ieškojimų, diskusijų su gydytojais, specialistais, mamomis ir netgi vaikais, išgryninome Marmaluzi rekomendacinį, subalansuotą kūdikių ir mažų vaikų savaitės racioną. Tai rezultatas visų darbo metų, analizių ir plačių diskusijų su gastroenterologu prof. Liutauru Labanausku bei kūdikių ir mažų vaikų dietologe dr. Rūta Rokaite. Jų dėka buvo sukurti papildomi Marmaluzi produktai, kurie patenkintų visus kūdikio ir mažo vaiko vystymosi poreikius. Kiekvienas produktas pagamintas ne tik profesionaliai, atsižvelgiant į kūdikių ir mažų vaikų mitybos reikalavimus – maistingumas, subalansuotumas, sveikumas ir natūralumas, bet ir tai, kad kūdikiams būtų skanu ir džiaugsminga.
Kas dien vis tobuliname ir kuriame naujus produktus vardam mūsų mažųjų valgytojų, vardan to, kad jei augtų sveiki, lamingi ir mylimi…

Svarbiausia, kad kiekviena mama, kuri labiausiai pažįsta savo kūdikį, gali adaptuoti, pritaikyti ir koreguoti maisto davinius. Tačiau, norime atkreipti dėmesį, kad iki 6 mėn. sveikam kūdikiui geriausias ir skaniausias – Mamos pienas.

 

Žindymas krūtimi yra ne vien tik natūralus, visada šviežio, šilto ir švaraus maisto – mamos pieno – perdavimo vaikui būdas.
Jis užtikrina fizinį ir emocinį artumą, svarbų kūdikio saugumo jausmui ir asmenybės vystymuisi bei harmoningiems motinos ir vaiko santykiams.

 

Kūdikio valgiaraštis ir kiekvieno maitinimo metu suvalgyto maisto kiekis kinta, atsižvelgiant į jo amžių ir invidualias organizmo reikmes.

Marmaluzi suformuotas meniu tinkamas kūdikiams nuo 7 mėn., nes 6 mėn. amžiaus kūdikiai turėtų būti pratinami valgyti pirmąją košę (daržovių ar kruopų). 6-7 mėn. amžiaus kūdikiai šalia mamos pieno ar kito gėrimo turėtų valgyti dvi košes (daržovių ir kruopų) bei gali pradėti ragauti įvairių tyrelių.

Koks kalorijų kiekis per dieną reikalingas sveikam kūdikiui?

Pagal šiuos matmetis mamos gali visada tolerancijos ribose pasiskaičiuoti:

Pavyzdžiui, kūdikiui 9 mėn. sveria 10 kg., tai per dieną jam vidutiniškai reiktų apie 810 kcal.

 

MARMALUZI – REKOMENDACINIS VISOS SAVAITAĖS KŪDIKIŲ IR MAŽŲ VAIKŲ RACIONAS

https://www.marmaluzi.lt/wp-content/uploads/2018/04/Marmaluzi-savaites-raciono-meniu-2018-2.pdf

Marmaluzi © 2019 Visos teisės saugomos.