Paskutinėse Europos vaikų gastroenterologų, hepatologų ir mitybos draugijos parengtose, moksliniais tyrimais pagrįstose, rekomendacijose*, skirtose Europos vaikams, nurodoma, kad kūdikiams papildomą maitinimą reikalinga pradėti įvesti nuo 4 iki 6 mėn. amžiaus. Papildomas maitinimas prasideda tuomet, kai tik mamos pieno nepakanka patenkinti kūdikio mitybos poreikių. Papildomo maitinimo laikotarpis yra vienas iš sparčiausių augimo ir vystymosi laikotarpių, kai kūdikiai yra ypač jautrūs maisto medžiagų trūkumui ir pernelyg dideliam jų svyravimui. Moksliniais tyrimais įrodyta, – kūdikių virškinimo trakto ir inkstų funkcijos yra pakankamai jau subrendusios, kad 4 mėn. amžiuje metabolizuotų papildomo maitinimo metu gautas pagrindines maisto medžiagas. Taip pat jau 4-6 mėn. amžiuje ir motoriniai įgūdžiai būna pakankamai išsivystę, kad kūdikis galėtų nuryti tirštesnį maistą.

Tyrimais įrodyta, kad sveikų mamų pienas gali patenkinti sveikų kūdikių energijos, baltymo, daugelio vitaminų ir mineralinių medžiagų poreikį iki 6 mėn., išskyrus vit.K, kurio gali pritrūkti pirmomis savaitėmis po gimimo, ir vit.D, kurio pradeda trūkti 1 mėn. amžiuje. Mokslininkai įrodė, kad kūdikiams maitinamiems mamos pienu jau prieš 6 gyvenimo mėnesį gali pradėti trūkti kalorijų kiekio ir geležies. Todėl labai svarbu, kad pirmasis papildomas maitinimas būtų geras geležies šaltinis, kai kūdikis dar maitinamas mamos pienu.

[*Fewtrell, Mary; Bronsky, Jiri; Campoy, Cristina; Domellöf, Magnus; Embleton, Nicholas|; Fidler Mis, Nataša; Hojsak, Iva; Hulst, Jessie M.; Indrio, Flavia; Lapillonne, Alexandre; Molgaard, Christian. Complementary Feeding: A Position Paper by the European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology, and Nutrition (ESPGHAN) Committee on Nutrition. Journal of Pediatric Gastroenterology & Nutrition. April 2017-Volume 64-Issue 4-p653]

Marmaluzi © 2019 Visos teisės saugomos.